Stránky

ZAHRADA ŽIJE


Moje druhá kniha se jmenuje Zahrada žije, s podtitulem Zahradničíme s dětmi. Připravovala jsem ji dohromady celé tři roky.

Fotky jsou moje, a pocházejí z reálných situací, z opravdového zahradničení a tvoření v průběhu celého roku.  O krásné ilustrace se pak postarala skvělá Lucie Hlaváčová.

Knížka by měla být manuálem pro rodiče, babičky, dědečky, ale třeba i pro paní učitelky, z nichž mnozí by rádi děti přilákali ven na zahradu, ale třeba sami si nejsou co se pěstování týká vším úplně jistí.
Je to publikace univerzální, rozdělená do několika částí:
 • v první části představuji zahradu jako prostředí pro život. Čtenáři zde najdou nejčastější hmyz, ptactvo i drobné živočichy, se kterými se na zahradě mohou setkat.  
 • druhá část je zahradnická, pomůže dětem i dospělým správně pochopit základní principy pěstitelství. 
 • a konečně třetí část, ta je asi nejzábavnější. Je koncipovaná jako průvodce celým rokem malého zahradníka, od jara až do zimy. Pro každé období je zde navrženo několik jednoduchých a zábavných projektů, které je možné s dětmi uskutečnit.
Doufám, že se kniha bude líbit a že si čtenáři a malí i velcí zahradníci užijí tolik zábavy, kolik jsem zažila při její přípravě na zahradě také já. Tak vezměte knihu ven a vyrazte na zahradu!
Objednat se dá třeba přímo tady v nakladatelství Smartpress...

SBN: 978-80-87049-92-1   
Formát: 172 x 240 mm  
Vazba: pevná 
Počet stran: 256
Rok vydání: 2018


2 komentáře:

 1. Dobrý den :o)) Zahrada žije je nádherná, skvělá, úžasná kniha. Nestačí mi superlativa. Zatím jsem od Vás četla jen tuto, ale vyrazila jste mi dech, jak profesionalitou - obsah, témata, kontext, grafika, tak lidskostí - vztah k zeleni, přírodě, životu kolem nás. Díky, že se věnujete nejen osobnímu zahradničení, ale i veřejnému, ať projekty pro komunitní zahrady nebo v MŠ. Nejste lhostejná ke společnosti, a to je dnes vzácné. Těším se na Vaše další knihy, ty co už jsou vydané (každá z nich vypadá -zase- báječně:o)), i ty příští (nechápu jak to vše stíháte, ale díky za to:o)) Okamžitě jsem předala svoje nadšení z této knihy (zatím vypůjčené z knihovny) dál, obeslala přátele, známé a budu s radostí sdílet získané informace a postřehy s kýmkoliv. Přeji Vám hodně elánu, samozřejmě zdraví a další skvělé nápady. Děkuji paní Blahušová, moc. Jste skvělá!! Jdu okouknout nákup Vaší knihy.... Radka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, Radko - děkuji za Váš milý komentář. Udělala jste mi obrovskou radost! Zpětné vazby není nikdy dost a obzvlášť, pokud je takto příjemná:-) Jsem opravdu ráda, že se Vám kniha líbila, psala (a fotila) jsem ji s nadšením a všechno v ní popsané jsme opravdu vyzkoušeli:-)
   Spolupráci s neziskovkami se věnuji moc ráda, i když v poslední době času už tolik nezbývá. V každém případě kolem sebe vidím změnu přístupu k zahradničení i k prostředí obecně, a to mě moc těší. A když se pak ozve někdo, jako Vy, je ta radost dvojnásobná!
   Děkuji a ze srdce zdravím, Anita

   Vymazat