Stránky

ZAHRADA ŽIJE


Moje druhá kniha se jmenuje Zahrada žije, s podtitulem Zahradničíme s dětmi. Připravovala jsem ji dohromady celé tři roky.

Fotky jsou moje, a pocházejí z reálných situací, z opravdového zahradničení a tvoření v průběhu celého roku.  O krásné ilustrace se pak postarala skvělá Lucie Hlaváčová.

Knížka by měla být manuálem pro rodiče, babičky, dědečky, ale třeba i pro paní učitelky, z nichž mnozí by rádi děti přilákali ven na zahradu, ale třeba sami si nejsou co se pěstování týká vším úplně jistí.
Je to publikace univerzální, rozdělená do několika částí:
  • v první části představuji zahradu jako prostředí pro život. Čtenáři zde najdou nejčastější hmyz, ptactvo i drobné živočichy, se kterými se na zahradě mohou setkat.  
  • druhá část je zahradnická, pomůže dětem i dospělým správně pochopit základní principy pěstitelství. 
  • a konečně třetí část, ta je asi nejzábavnější. Je koncipovaná jako průvodce celým rokem malého zahradníka, od jara až do zimy. Pro každé období je zde navrženo několik jednoduchých a zábavných projektů, které je možné s dětmi uskutečnit.
Doufám, že se kniha bude líbit a že si čtenáři a malí i velcí zahradníci užijí tolik zábavy, kolik jsem zažila při její přípravě na zahradě také já. Tak vezměte knihu ven a vyrazte na zahradu!
Objednat se dá třeba přímo tady v nakladatelství Smartpress...

SBN: 978-80-87049-92-1   
Formát: 172 x 240 mm  
Vazba: pevná 
Počet stran: 256
Rok vydání: 2018


Žádné komentáře:

Okomentovat