17. prosince 2014

Barva roku 2015

Zdroj fotografie: pantone.com
Společnost PANTONE odhalila barvu, která bude symbolizovat rok 2015 - stala se jí Marsala. Odstín, evokující všeobjímající barvu matky země, je podle odborníků z PANTONE elegantní, sofistikovaný, naplňující a hýčkající. Dá se tedy očekávat, že se vybraná barva bude letos víc objevovat na oblečení a interiérových doplňcích. A kdo ví, možná, že ji najdeme i na zahradách:-)

Mimochodem, název odstínu Marsala je odvozen od názvu stejnobarevného fortifikovaného vína (podobně jako známější portské nebo sherry), tradičně vyráběného na Sicílii.

Více informací o barvě roku 2015 najdete zde ...

4 komentáře:

 1. Dobrý den, v první řadě chci pozdravit a do nového roku zapřát vše nej....
  Také ale reaguji na příspěvek o barvě, která byla zvolena za barvu roku. Nemůžu se s tím moc zmířit, protože si myslím, že podobné "vyhlašování trendů" odvádí pozornost od normálního způsobu života a je velmi komerční. Prostě to čtu jako výzvu, abychom si pořizovali doplňky ve vyvolené barvě od teď až po vánoční ozdoby. A doplňky z minulých let tak odsuneme na okraj zájmu až nakonec skončí na skládce. A část lidí na to slyší, snaží se pak být trendy, místo aby se radovali z obyčejného života podle vlastního vkusu. Tím ale netvrdím, že tento příspěvek se sem nehodí. Přeji pohodu a hromadu zajímavých inspirací pro tento rok.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den pane Chloubo, děkuji a také chci popřát vše dobré a hodně úspěchů v tomto roce. Přemýšlela jsem, co odpovědět - mě osobně by vůbec nenapadlo pořizovat si cokoliv v jakékoliv propagované barvě. Považovala jsem vše jen za určitou kuriozitu, zaujalo mě, že se někdo vůbec zabývá vyhlašováním něčeho takového, jako je barva roku. Pak mi také přišlo zajímavé z psychologického hlediska, jak se v těch "horších" dobách obrací všechno, včetně barev, k zemitosti, přirodě, uklidnění a bezpečí. Když ale čtu Váš komentář, chápu, jak mohl příspěvek vyznít - a to bych opravdu nerada. Budu si při vybírání témat dávat větší pozor. Děkuji a přeji krásný nový rok.

   Vymazat
 2. I já Vám přeji hezký den. Myslím si, že se vůbec nemusíte omlouvat. Naopak, je velmi dobře, že tento příspěvek se u Vás objevil. Domnívám se, že můj názor je menšinový a možná i trochu kontroverzní, ale blogový prostor je nejlepší pro vyjádření některých pocitů a názorů. V celoplošném tisku se menšinové názory většinou neuchytí, takže já Vám vlastně musím poděkovat, že to na Vašem blogu šlo.

  OdpovědětVymazat
 3. Kontroverzní názory jsou vůbec nejlepší, vyvolávají ty správné otázky:-)

  OdpovědětVymazat