15. září 2014

Nejkrásnější zahrada na Zahradě Čech 2014

Zahrada Čech je známá výstava, zaměřená na zahradnictví a pěstitelství, která se pořádá v Litoměřicích. Právě kraj v okolí Litoměřic se pro svojí krásu a úrodnost někdy jako Zahrada Čech označuje (no, spíš v minulosti občas označoval:-) Výstava je to opravdu oblíbená, jenom v loni prošlo branami okolo 80 tisíc návštěvníků.

Zahradní veletrhy moc neobrážím, ale sem se čas od času přijdu podívat. Musím konstatovat, že po mnoha letech, kdy se místo sazenic a výpěstků daly na Zahradě Čech sehnat spíš prošlé kokosové suky a nebo nejrůznější tržnicové tretky, se to letos výrazně obrátilo k lepšímu.

Nabídka rostlin a pěstitelských potřeb je veliká a navíc se zde koná několik zajímavých anket a soutěží. Mně nalákal už druhý ročník soutěže o Nejkrásnější zahradu. Tady najdete odkaz na informační brožuru soutěže ...

Na přehlídku tvorby zahradních architektů jsem se fakt těšila a nezklamala mě. V soutěži, která je pořádána pod záštitou Společnosti pro Zahradní a Krajinou Tvorbu (SZKT) je přihlášeno dvanáct realizací, jejichž autoři se poprali s omezeným prostorem a vytvořili moderní malou zahradu pro současného uživatele.

V následujících článcích vám některé z nich představím (na obrázku je výřez ze soutěžní zahrádky Českého zahrádkářského svazu) a na živo se na ně můžete do Litoměřic přijet mrknout až do soboty 20. září. 

Žádné komentáře:

Okomentovat